Ako začať opäť športovať

Zlé počasie, nepretržitý dážď. Tieto faktory vás neprivedú k tomu, aby ste s tréningom začali vážne. Ešte pred pár mesiacmi ste boli tým, kto chodil do tréningovej miestnosti s úsmevom na tvári. Po poslednom cykle sa však všetko zmenilo, ako v kaleidoskope.

Teraz sa musíte opäť hýbať. Muž, ktorý sa nevyvíja, familiárne povedané „stiahne“. Čo robiť, aby ste opäť narazili na správnu dráhu cvičenia. Vyberte si šport, ktorému sa venujete alebo o ktorý sa zaujímate už veľmi dlho. Naša disciplína by pre nás mala byť veľkým zadosťučinením. Ďalším dôležitým prvkom je predovšetkým stanovenie správnych cieľov a plánov.

Bez predchádzajúcej prípravy nemôžete hneď pomýšľať na zabehnutie 100 km maratónu. Pomaly sa snažte ísť za svojim cieľom. Neustále zaznamenávajte svoje efekty, dokonca aj tie najmenšie. Napríklad pri šprinte môže jedna sekunda znamenať rozdiel. V porovnaní s profesionálnymi šprintérmi je takýto rozdiel v konečnom výsledku obrovskou priepasťou, ktorá by mohla rozhodnúť o zlatej medaile.

Prečo sa oplatí ukladať výsledky v posilňovni

Pred chvíľou sme začali chodiť do posilňovne. S ďalším tréningom chceme neustále zvyšovať váhu, ktorú sme zvyčajne vykonávali. V prvom rade, k čomu nás môže priviesť.

Určite je to neustály progres, ktorý sa bude tréning od tréningu zvyšovať. Môžu takéto suché cvičenia bez akéhokoľvek rozvrhu viesť k lepším alebo horším výsledkom? Určite, aby ste boli v niečom dobrý, stojí za to si to všímať a zaznamenávať svoje pokroky. Keď pôjdeme nabudúce do posilňovne, určite si zoberme zošit alebo zošit. Je dobré si sem zapísať výsledky daného cvičenia.

Napríklad pri cvičení hrudníka v pondelok by sme si mali uvedomiť, že v ten deň sme zdvihli maximálne 70 kg. V ďalšom tréningu sa oplatí tento výsledok vylepšiť zvýšením hmotnosti na príklad 72 kg. S takýmto notebookom na dosah budeme neustále zaznamenávať naše pokroky a fakt, že na začiatku sme dvíhali len 60 kg a potom už išlo všetko tak rýchlo.

Ako sa vyhnúť kysnutému cesta

Nikto nemá rád tento pocit, keď sa po ďalšom tréningovom dni zobudia s obrovskými únikmi. Je to hrozný pocit. Profesionáli na ne môžu túžobne čakať, no niektorí sa ho chcú čo najskôr zriecť. Kysnuté cestá sú väčšinou naším nepriateľom.

Oplatí sa tomu vyhnúť. Počas bežného tréningu nie je dovolené vykonávať. Jedným z najlepších opatrení môžu byť v prvom rade opatrenia prostredníctvom správnej tréningovej profylaxie. Pravidelný pohyb môže byť určite elementárnou vecou, ​​rovnako ako prispôsobenie frekvencie nášho tréningu vlastným schopnostiam.

Dlho sme necvičili a keďže nemáme nič spoločné so športom, mali by sme začať so zníženou námahou. Časom sa oplatí zdvihnúť toto bremeno. V našom prípade je to intenzita tréningu. Aby ste sa vrátili späť na správnu cestu cvičenia, nezabudnite sa správne zahriať a podrobne popísať časti tela, ktoré budete trénovať. Sada strečingových cvičení by sa mala vykonávať aj po celom tréningu.