Čo je to street workout a ako začať?

Športovci vykonávajú rôzne druhy tréningov. Či už ide o silový tréning alebo dýchanie (výkon). Každý je dôležitý, ak chcete dokonalé telo. V súčasnosti sa street workout stal pomerne populárnym. Čo to je? Street Workout je univerzálny šport. A tak môžete zvýšiť nielen svalovú hmotu, ale aj silu a vytrvalosť.

Základným krokom pred začatím tréningu je však zadefinovať si cieľ a efekt, ktorý chcete dosiahnuť. Ako teda začať s tréningom? Stojí za to začať s rozcvičkou. Pri jeho vykonávaní sa zamerajte na ramená a lakťové kĺby. Ako dlho a ako často by ste mali cvičiť? Záleží na mužovi. Každý nastavuje individuálne. prečo?

To je ovplyvnené fyzickou kondíciou, životným štýlom a podobne. K tomu treba pridať stravu, pretože treba viesť zdravý životný štýl. Jedným z cvičení zahrnutých v tomto programe sú príťahy. Dôležité je, že takýto tréning sa dá robiť kdekoľvek. Či už v interiéri alebo exteriéri.

Fyzická aktivita nie je všetko – chcete rásť? Jedz viac!

Ľudia, ktorí majú podváhu / ktorí chcú pribrať, by mali konzumovať viac kalórií, ako potrebujú. Túto hodnotu však nesmiete zvyšovať prudko, ale postupne. Zaraďte do svojho jedálnička zdravé tuky. Nájdeme ich v arašidovom masle, orechoch či mastných rybách. Na vyprážanie sa odporúča použiť repkový olej, ktorý obsahuje omega-3 mastné kyseliny.

Základom priberania je veľké množstvo sacharidov. Komplexné nájdete v: hnedej ryži, tmavých cestovinách, celozrnnom pečive alebo škrobovej/strukovinovej zelenine. Odporúča sa vyhnúť sa jednoduchým sacharidom, obsiahnutým v koláčoch, sušienkach, bielom pečive, rafinovanom cukre.

Dobrým patentom je užívanie 5/6 jedál denne v pravidelných intervaloch. Raňajky, neskoré raňajky, obed, popoludňajší čaj, večera, desiata pred spaním. Jedlá by mali byť rozmanité a obsahovať všetky minerály. Do každej je dobré pridať porciu zeleniny/ovocia v pôvodnej podobe/šťavy/pyré.

Jedlá pred tréningom

Správna výživa je dôležitou súčasťou tréningu. Veľa ľudí sa zameriava na to, čo jesť po tréningu, rovnako dôležité je dodať si pred cvičením adekvátnu energiu. Jedlo pred tréningom by nemalo byť príliš veľké. Nikto nemá rád cvičenie s plným žalúdkom. Aby ste tomu zabránili, jedlo by malo pozostávať prevažne z komplexných sacharidov a doplnené kvalitnými chudými bielkovinami, napríklad kuracie prsia, chudé ryby, tvaroh.

Komplexné sacharidy budú lepšie ako jednoduché sacharidy, zabránia inzulínovým skokom, ako sú krúpy, hnedá ryža, strukoviny. Jedlo treba prispôsobiť aj času tréningu. Ráno nebudeme jesť kuracie a ryžové jedlo, ale aspoň malé občerstvenie bude vhodné.

Nie je vhodné cvičiť nalačno, môže viesť k mdlobám. Pri večernom cvičení bude našim predtréningovým jedlom večera, vtedy dbajte na jej správnu rovnováhu. Jedzme ho aspoň hodinu pred plánovaným cvičením. Vďaka správnej výžive budú tréningy efektívnejšie, dlhšie a intenzívnejšie.