Prečo sa oplatí používať živiny na svalovú hmotu?

Drvivá väčšina mužov, ktorí začínajú pravidelne cvičiť v posilňovni, chce čo najskôr začať vyzerať naozaj dobre. Preto sa veľké množstvo z nich snaží o zvýšenie svalovej hmoty. Zatiaľ čo v prípade ľudí, ktorí trénujú už nejaký čas, treba počítať s premyslenými činmi, mnohí začínajúci muži úplne nevedia, ako začať s budovaním svalovej hmoty.

V prvom rade je potrebné pripomenúť, že je potrebné byť systematický, je dobré navštíviť posilňovňu niekoľkokrát týždenne (napríklad každý druhý deň) a cvičiť približne 90 minút – uvedomte si, že takáto činnosť prinesie lepšie výsledky ako cvičenie raz týždenne po dobu niekoľkých hodín.

Pri budovaní hmoty sa oplatí siahnuť po doplnkoch na svalovú hmotu, pretože pomáhajú budovať svalovú hmotu pomerne rýchlo (a bezpečne). Samozrejme, stojí za to skombinovať oba body, pretože užívanie aj tých najdrahších doplnkov nespôsobí drastický nárast svalovej hmoty.

Najlepšie kondicionéry pre masu

Pre dosiahnutie vysnívanej postavy sme schopní urobiť veľa. Samozrejme, najdôležitejšou vecou pri takomto úsilí je fyzická námaha. Mnohí z vás sa však pri úsilí o značnú muskulatúru uchyľujú aj k iným prostriedkom. Na trhu existujú doplnky výživy, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť uspokojivé výsledky.

Pred ich kúpou by ste sa však mali oboznámiť s ich typmi a fungovaním a následne si produkt prispôsobiť podľa seba. Najobľúbenejšie zo suplementov tohto typu sú proteínové suplementy, ktoré obsahujú proteín, ktorý je základným stavebným kameňom svalov. Potom – gainer – je uhľovodíkovo-proteínový doplnok, obsahujúci samozrejme uhľovodíky, bielkoviny a podporné látky.

Je to najčastejšie vyberaný masový kondicionér. Ďalším obľúbeným prostriedkom s požadovanými vlastnosťami je keratín – podľa výskumov najbezpečnejší zo všetkých účinných masových doplnkov. Všetky tieto živiny zvyšujú silu a vytrvalosť, prispievajú k rastu svalovej hmoty a pomáhajú ukladať vodu do svalových buniek.

Mali by byť do stravy zahrnuté aj živiny?

Správne vedený proces chudnutia by mal obsahovať niekoľko prvkov. V prvom rade treba človeka otestovať, aby si bol istý, že používanie nového výživového plánu nepriaznivo neovplyvní stav tela. Okrem toho by mala ísť k dietológovi, aby na základe rozhovoru odhadol aktuálne množstvo kalórií a aktuálne skonzumovaných.

Potom si budete môcť nastaviť nový jedálny lístok, ktorý bude obsahovať jedlá s menším počtom kalórií. Treba zdôrazniť, že pri pohovore sa nesmie zabudnúť na jediný skonzumovaný produkt. To všetko preto, aby dietológ presne určil množstvo, o ktoré treba znížiť množstvo kalórií.

Stojí za zmienku, že v strave by mali byť zahrnuté aj živiny. Koniec koncov, tieto potraviny majú tiež určitý počet kalórií. Na to sa nesmie zabudnúť. Stojí za to vedieť, že údaj o počte kalórií – obsiahnutých v daných živinách – je na obale a potrebujete ho vedieť, aby ste presne odhadli množstvo všetkých skonzumovaných kalórií počas dňa.